Hollar – napříč generacemi

4.11.2022 - 19.3.2023 10:00 - 18:00

Otevřeno v otevírací dny muzea Středa - Neděle 10:00 – 18:00

plné vstupné: 90,- Kč / zvýhodněné vstupné: 60,- Kč / rodinné vstupné: 210,- Kč

Informace k lektorskému programu pro školy 1. stupeň a 2. stupeň.

Koupit vstupenku

Výstava je připravena ve spolupráci se Sdružením českých grafiků umělců Hollar u příležitosti 105. výročí založení tohoto uměleckého spolku a představuje průřez dílem umělců, kteří byli a jsou svým působením se sdružením spjati.

Projekt volně propojuje díla umělců, kteří se zasadili o vznik SČGU Hollar a těch usilujících i v současnosti o to, aby byl institucí stále živou. Vlastní grafické listy doprovází rovněž výběr z archiválií, dobových časopisů nebo zvukové a filmové dokumenty umožňující alespoň částečně připomenout bohatou činnost jednoho z našich nejstarších uměleckých spolků, jež se výrazně podílel na utváření moderní české kultury.

Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Komentovaná prohlídka výstavy se koná ve čtvrtek 9. února od 17 hod. Více ZDE

Workshop linorytu s grafiky Pavlem Piekarem a Zbyňkem Hrabou se koná v sobotu 4. března od 14 do 18 hod. Více ZDE

Muzeum Roztoky