Co se chystá

Čtvrtek, 22. Květen 2014
Microsoft Office document icon Co se chystá95.5 KB

Co se děje a chystá ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy

Do 13. července 2014: Poznávej se!

Místo: Velká výstavní síň

Interaktivní putovní výstava IQ parku Liberec představuje přes 60 exponátů. Její obsah vychází z fascinace lidským tělem a jeho schopnostmi.

Výstava každému návštěvníkovi hodně napoví o motorice jeho těla, pobaví jej „poťouchlostí“ češtiny, vyzve k luštění hlavolamů, rozšíří znalosti fyzikálních zákonů a mnoho dalšího. (Víte třeba, že nejdelší věta složená pouze ze souhlásek zní: Smrž pln skvrn zvlhl z mlh…?! J). Exponáty nutí zapojit sluch, zrak i hmat a nebo „jen“ vyzvou k hrátkám… Výstava je vhodná pro dospělé, děti a skvělá je pro školní kolektivy (objednávky pro školy: propagace@muzeum-roztoky.cz, tel. 233 029 042).

Sobota 31. 5. 2014 od 12 hodin: Zámeček 2014

Místo: Zámecký park

Čtvrtý ročník hudebního a kulturního festivalu. Letní den plný hudby a zábavy s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé.

Během dne vystoupí: Xavier Baumaxa, Happy Aquarium, TiNG, Létající Koberec, Simple Muffin, Pražský Ukulele band, Mangabej a další.
Doprovodný program: ukázky lidových řemesel, dobrovolní hasiči, turnaj v lakrosu, slackline, exhibice na trampolíně, taekwondo, výtvarné dílny, lesní ZOO, adrenalin park, divadlo, filmová stage, program pro seniory, výtvarná soutěž, žonglér, body painting, vegetariánská kuchyně a mnoho dalšího.

Vstupné dobrovolné.

6. červen - 9. listopad 2014: Od bezu k šafránu. Barvířské rostliny

Místo: Galerie/ Kabinet

Boryt, bříza, kručinka, mořena, rezeda, šafrán, světlice... Ptáte se, co tyto rostliny spojuje? Představujeme barvířské rostliny a krásu v nich ukrytou.

Návštěvníci se dozví mnohé o historii barvení i o jednotlivých rostlinách a jejich použití.
K vidění budou ukázky obarvených tkanin a vláken.
Výstavu doplní doprovodný program: barvířské dílny a komentované prohlídky. Nebude chybět hravý koutek pro děti i dospělé, ze kterého si může každý odnést vlastně obarvený výrobek!

14. červen – 31. říjen 2014: Letní keramická plastika

Místo: Zámecký park

Dvacátý druhý ročník představí tvorbu osvědčených tvůrců i začínajících autorů. Téměř pět desítek sochařů a keramiků z domova i zahraničí se po přestávce způsobené rekonstrukcí zámku Středočeského muzea vracejí zpět do malebného prostředí Roztok...

20. červen: otevření zámku a nových expozic!

1. srpen – 26. říjen 2014: Tajemství rostlin / Fotografie Viktora Sýkory

Místo: Velká výstavní síň

Nečekaný a fascinující náhled do světa rostlin. Především semena, plody, ale i další rostlinné části odhalují své tajemství na barevných snímcích, které vznikly díky spojení fotografie, světelného a skenovacího elektronového mikroskopu.

6. listopad – 31. prosinec 2014: KÁKÁKÁ

Místo: Velká výstavní síň

Prezentace uměleckých děl a prací studentů a absolventů Ateliéru intermediální tvorby Prof. Milana Knížáka.

28. listopad 2014 – 28. únor 2015: Betlémy, tentokrát tištěné

Místo: Galerie / Kabinet

Betlémy ze soukromých a muzejních sbírek převážně české a německé provenience 20. století.

Další jednodenní akce:

• Muzejní noc  - Zahájení letní keramické plastiky, origami dílna. / 14. 6. 2014
  • Šermířské rozvernosti / 30. 8. 2014
  • Salon Zdenky Braunerové - Dny evropského dědictví / 6. 9. 2014
  • Den Středočeského kraje / 28. 10. 2014
  • Adventní neděle / 14. 12. 2014
  • Živý betlém / 23. 12. 2014

Vstupné do muzea: dospělí — 50,- Kč, děti — 30,- Kč; rodinné — 130,- Kč; školy — 30,- Kč