Výstava KÁKÁKÁ zahájena

Microsoft Office document icon Výstava KÁKÁKÁ zahájena58 KB

INTERMEDIÁLNÍ VÝSTAVA V ROZTOKÁCH

Středočeské muzeum hostí práce žáků Milana Knížáka

Ve čtvrtek 6. listopadu byla v Roztokách zahájena výstava KÁKÁKÁ, která chce sbližovat lidi a vést je ke vzájemné komunikaci. Intermediální ateliér AVU vedený prof. Milanem Knížákem rozhodně nenudí. Je (nejen) k vidění do 4. ledna 2015, od středy do neděle v 10 – 18 hodin.

Za účasti radního pro oblast kultury a památkové péče Středočeského kraje Zdeňka Štefka, ředitelky Středočeského muzea Zity Suchánkové, mladých výtvarníků – studentů i absolventů Intermediálního ateliéru AVU v čele s profesorem Milanem Knížátkem a řady přátel a hostů, začala včera ve Velké výstavní síni roztockého muzea lehce nekonformní výstava s názvem KÁKÁKÁ.

23 výtvarníků na ní prostřednictvím své tvorby „promlouvá“ napříč médii a zcela bez hranic. „Umělecké dílo nemusí mít podobu nějakého artefaktu. Musí umět spojovat lidi, naučit je komunikovat a býti tolerantní a vstřícní,“ přiblížil myšlenku, s kterou výstava vznikla a která je zároveň mottem celého ateliéru Milan Knížák. I jeho obrazy jsou v Roztokách zastoupeny. Ředitelka Zita Suchánková na vernisáži přiznala, že muzeum se modernímu umění nevěnuje příliš často: „Právě proto jsem potěšena, že KÁKÁKÁ si našlo do Roztok cestu. Věřím, že přitáhne mladé návštěvníky a že se o ní bude dlouho a dobře hovořit.“

O tom, že umění nemá hranic, přesvědčil přítomné krátkým leč originálním vystoupením pěvecký sbor složený ze studentů ateliéru, i produkce skladby pro violoncellistku, kterou složil Milan Knížák.

Jak stojí v průvodním textu k výstavě: Současný svět sází na povrchnost a zábavnost… Stav založený na zdrženlivosti a pokoře je nadějí netendenčního výtvarného umění. Ve Středočeském muzeu v Roztokách jsou mu věnovány dva měsíce, výstava KÁKÁKÁ trvá do 4. ledna.

… z vernisáže KÁKÁKÁ