Cirkus BOMBASTICO „ordinuje" u zámku

Čtvrtek, 2. Duben 2015
Microsoft Office document icon Cirkus BOMBASTICO70 KB

V areálu Středočeského muzea v Roztokách u Prahy vyroste šapitó, které léčí a osvobozuje

Areál muzea se na 4 dny stane domovskou adresou pro jeden z nejmenších cirkusů na světě - CIRKUS BOMBASTICO. Od 7. do 10. dubna 2015, v čase 10 - 16 hodin bude BOMBASTICO fungovat jako otevřená komunita pro každého, kdo má čas a chuť přijít.  Společný program plný kejklířských kousků vyvrcholí v pátek 10. dubna, kdy se od 19:30 uskuteční OHŇOVÁ SHOW!

Smyslem činnosti Cirkusu BOMBASTICO je umožnit především duševně nemocným lidem rozvinout osobní potenciál, jež z různých důvodů nemohou či neumějí využít. Bombastičtí klauni a kejklíři pomáhají všem účastníkům (tedy „zdravým“ i „nemocným“, ovšem kdo může zcela přesně říci, do které skupiny patří – pozn.) zprostředkovat zážitek společné tvorby, být sami sebou a darovat druhým své zkušenosti, dovednosti, kontakt  „Být spolu a tvořit prostřednictvím cirkusu, je dobrá a smysluplná cesta. Zážitek bude navíc umocněn nádherným zámeckým prostředím…,“ shrnuje stručně Viktor Dočkal, dramaterapeut Cirkusu BOMBASTICO.

Středočeské muzeum ochotně vyšlo ojedinělému charitativnímu projektu na poli psychiatrické léčby vstříc a nabídlo své prostory ke spolupráci. Od 7. do 10. dubna mohou návštěvníci přiložit ruce k dílu při stavbě šapitó, při výrobě masek a ohňových pochodní a dokonce se zúčastnit nacvičování jednotlivých čísel programu – třeba žonglování a tančení…

„Jsem ráda, že muzeum přichází s naprosto odlišnou alternativou společně prožitého času,“ řekla ředitelka muzea Zita Suchánková: „Více než kdy jindy je dnes třeba brát duševně nemocné lidi jako přirozenou součást společnosti. Věřím, že i my přispějeme k vytvoření přátelské atmosféry pro všechny.“

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy spolu s Cirkusem BOMBASTICO zvou:Přijďte oslavovat, tančit, zpívat, žonglovat, bubnovat, smát se i debatovat!“

Kdo-co je Cirkus BOMBASTICO:

Pomáhá lidem s duševním onemocněním uzdravovat se a zvládat tíživé všední dny, skleslost a osamocenost. Pomáhá jim získat v životě větší jistotu a důvěru a žít spokojeněji. Proč zrovna cirkus?

V cirkuse se člověk může vyřádit. Cirkus je pestrý a společnost lidí je také pestrá – každý je jiný a v cirkuse se nikdo nemusí bát, že by právě proto byl odstrčen na okraj společnosti. Naopak, každý může projevit svoji hravost, osmělit se a dělat, co mu jde.

Cirkus BOMBASTICO je ojedinělý projekt na poli psychiatrické péče. Cirkus BOMBASTICO existuje již 17 let!

Cirkus BOMBASTICO