Výstava věnovaná dvěma významným osobnostem zahájena!

Den vydání: 
Čtvrtek, 22. Říjen 2015

Ve čtvrtek 22. října v 17 hodin byla v muzeu v Roztokách slavnostní vernisáží zahájena výstava MAURICE PELLÉ – ZDENKA BRAUNEROVÁ, CESTY OSUDŮ MEZI ČECHAMI A FRANCIÍ.

Akci poctila svou účastí řada vzácných hostů v čele s Jeho Excelencí panem Jean-Pierrem Asvazadourianem, velvyslancem Francie v ČR. Do Roztok se dostavil též generálporučík Ing. Josef Bečvář, náčelník generálního štábu Armády ČR s chotí a plk. Mgr. Aleš Knížek, ředitel Vojenského historického ústavu. Samozřejmě nemohla chybět ani Isabella Monzini Sandiford Pellé s manželem a dětmi.

V Historickém sále, kde se slavnostní část programu odehrávala, ředitelka muzea Zita Suchánková mimo jiné poděkovala tvůrcům výstavy – autorce Marcele Šášinkové a scénografovi Janu Růžičkovi za prvotřídně odvedenou práci. Děkovalo se i za finanční podporu výstavy, a to zřizovateli Středočeskému kraji a městu Roztoky. Nad výstavou, která potrvá do 28. března 2016, přijali záštitu: Generálporučík Ing. Josef Bečvář, armádní generál Ing. Petr Pavel, M. A., bývalý náčelník GŠ AČR a Ing. Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje.

K důstojnosti akce přispěla čestná stráž Československou obcí legionářskou, o příjemnou atmosféru se postaralo hudebně literátské bratrstvo z Roztok Local Vocal.

Na vernisáž dorazilo téměř 200 lidí…

Galerie: 
Vernisáž proběhla v Historickém sále zámku. V prvních řadách zasedli vzácní hosté…; Foto: SMR – A. Hůlka
Zita Suchánková, ředitelka muzea především děkovala; Foto: SMR – A. Hůlka
Jeho Excelence pan Jean-Pierre Asvazadourian, velvyslanec Francie v ČR; Foto: SMR – A. Hůlka
Generálporučík Ing. Josef Bečvář, náčelník generálního štábu Armády ČR; Foto: SMR – A. Hůlka
Vzácní hosté na výstavě v Galerii/Kabinetu; Foto: SMR – A. Hůlka
Autorka výstavy Marcela Šášinková s Isabellou Monzini v doprovodu francouzského velvyslance a náčelníka GŠ; Foto: SMR – A. Hůlka
První návštěvníci výstavy krátce po vernisáži…; Foto: SMR – M. Uhlíková