Jsme součástí soutěže ČT Déčko "Rozbzuč Déčko"

Informační centrum
Sobota, 29. Červen 2019 - 10:00 - Pondělí, 2. Září 2019 - 17:45

V televizním vysílání programu Déčko chřadnou barvy. Proč? O barvy totiž pečují hmyzáci - a těch je málo. Déčko - ani náš svět! - se bez hmyzáků prostě neobejdou... Pomozte znovu rozbzučet Déčko!

V pátek 29. června spustila Česká televize hravou letní soutěž Rozbzuč Déčko, která upozorňuje děti a rodiny na problémy s úbytkem hmyzu v přírodě. 

Podle pravidel se rodiče s dětmi mají vydat o letních prázdninách minimálně na tři různá místa (do přírody nebo na nějaké zajímavé místo jako je hrad, muzeum apod.), naučit se tam něco o hmyzu, vymyslet si vlastní „hmyzáky“ a poslat je na Déčko. Těší nás, že jedním z míst, kde se soutěžící mohou něco zajímavého dozvědět, je i naše muzeum. V informačním centru, které se nachází na nádvoří zámku a je označeno samolepkou s motivem soutěže, je pro malé soutěžící přichystaný leták se soutěžním kódem, které poté zadají na webu www.rozbzucdecko.cz, nebo v mobilní aplikaci Léto s Déčkem. Zároveň pomocí tohoto hesla může hráč vytvářet v Hmyzolabu vlastního hmyzáka, a to buď ve stejnojmenné mobilní aplikaci, nebo opět na webu www.rozbzucdecko.cz. Kromě letáku s heslem získá soutěžící jako dárek tetovačky s motivem soutěže a badatelský list, který obsahuje dobrovolný úkol, který může rodina na výletě splnit. Na vybrané pomocníky pak čekají zajímavé ceny. 

A soutěžit mohou i rodiče. Stačí, aby umístili na Facebooku nebo na Instagram fotografii z putování za hmyzem s hashtagem #rozbzucdecko. Vyhrát můžete zarámované tisky od výtvarníka Daniela Špačka. 

Mapu výletů, speciální mobilní aplikace a všechny potřebné informace najdete na www.rozbzucdecko.cz.

Zapojte se ještě dnes a vybarvěte znovu Déčko. 
 

Otevírací doba: středa - neděle od 10 do 18 hodin.