Prima sezóna

Velká výstavní síň / Vstupné: 30 Kč plné, 20 Kč snížené, 80 Kč rodinné
Pátek, 5. Říjen 2018 - 17:00 - Neděle, 3. Březen 2019 - 18:00

Národní památkový ústav územního odborného pracoviště středních Čech v Praze a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás srdečně zvou na výstavu Prima sezóna.

Výstava s podtitulem Vily v okolí Prahy. Interiérový a oděvní design první republiky, která je připravována k 100. výročí vzniku Československa, přiblíží vizuálně atraktivní formou architekturu a životní styl první republiky, konkrétně vzácně dochované interiéry středočeských meziválečných vilových staveb s původním vnitřním zařízením, často navrženým významnými architekty a designéry, interiérový design a styl odívání tohoto období. Propojení důrazu na účelnost a jednoduchost v architektuře, designu a oděvním návrhářství s konkrétními osobnostmi, které v daných interiérech žily, dobové fotografie a trojrozměrné exponáty věrně doloží estetickou a ideovou základnu životního stylu první republiky.

K výstavě je plánován doprovodný program v podobě lektorských programů pro školy a přednášek pro širokou veřejnost:

15. 11. / 18 hodin: Šárka Koukalová: Interiéry vilových staveb mezi světovými válkami na území Středočeského kraje

22. 11. / 18 hodin: PhDr. Alena Nachtmannová, Ph.D.: Prvky lidového oděvu v módě první republiky

9. 12. / 15 hodin: Ing. arch. Zuzana Iličevová: Prima kabelky

Změny v programu vyhrazeny.

Výstava Prima sezóna ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy
Výstava Prima sezóna ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prah