Koncert Sto zvířat | Festival Léto na zámku

14.6.2024 20:30 - 22:00

Vstupné: 290 ,- Kč (děti do 6 let zdarma), vstupenky je možné zakoupit online ZDE.

Letošní festival Léto na zámku zahájíme ve velkém stylu koncertem dnes už legendární skáčkové kapely Sto zvířat. Kromě známých hitů představí i nové album Noční ptáci, které kapela vydala bez frontmana Honzy Kaliny, který v srpnu minulého roku náhle zemřel. Připojili se k nim noví i staronoví členové a hraje jim to společně naprosto skvěle. Nenechte si ujít jejich energické vystoupení plné veselých melodií a trefných textů.

Kapela vznikla v roce 1990 ze studentského rock'n'roll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě v Praze. Mezi zakládající členy kapely patří kromě zesnulého Honzy Kaliny patří i zpěvačka Jana Jelínková a textař Tomáš Belek. Dosud vydali několik úspěšných alb a příští rok oslaví 35 let na české hudební scéně.

Kapela odehrála na dva a půl tisíce koncertů u nás, v USA, v Německu, ve Francii, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku. Nejsledovanějším klipem na Youtube je píseň Nikdy nic nebylo, která má nejméně přes 8 milionů zhlédnutí.

www.stozvirat.cz

Koncert se koná za podpory Středočeského kraje v rámci Středočeského kulturního léta.

Video: 
Galerie: 
Koncert Sto zvířat ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy
Koncert Sto zvířat ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy
Koncert Sto zvířat ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy
Koncert Sto zvířat ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy v rámci festivalu Léto na zámku
Festival Léto na zámku ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy