Auguste Rodin na Slovácku 1902

29.4.2023 - 31.10.2023 10:00 - 18:00

Exteriérová výstava v zahradě Braunerova mlýna a Ateliéru Zdenky Braunerové je volně přístupná každý den od 10 do 18 hod.
Riegrova 5, Roztoky

V roce 1902 uspořádal pražský spolek Mánes francouzskému sochaři Augustu Rodinovi jeho první velkou zahraniční retrospektivu. Kromě Prahy přijal také pozvání Zdenky Braunerové a Alfonse Muchy k návštěvě Moravy.

Psal se rok 1902, když pražský spolek Mánes uspořádal významnému francouzskému sochaři Augustu Rodinovi v Praze jeho první velkou zahraniční retrospektivu. Příjezd do Prahy, která mu připravila okázalé přivítání, a následně přejezd do Brna, Blanska a Hodonína ho měl seznámit s českými zeměmi a jejich kulturou. Po návštěvě malíře Joži Uprky v Hroznové Lhotě měl navštívit i Kroměříž, avšak k tomu už nedošlo. O setkání Augusta Rodina s Uprkou se společně postarali Zdenka Braunerová s Alfonsem Muchou. Jedinečné setkání bylo na tu dobu podrobně textově i fotograficky zdokumentováno Rudolfem Brunerem-Dvořákem. Autorem výstavy je Jan Benedík, pravnuk Joži Uprky.

Muzeum Roztoky