Výtvarka z muzea | Polaz

U Vás doma :)
Úterý, 22. Prosinec 2020 (All day) - Neděle, 3. Leden 2021 (All day)

Zavěšený polaz představuje zářivé a životadárné slunce, které opět začne od 21. prosince nabývat na síle. Dny se začnou prodlužovat a noci zkracovat. Je symbolem života, naděje a světla, které se opět vrací do domovů. Historicky nejvěrnější polazy jsme připravili do naší výstavy Vánoční světlo, která se věnuje symbolice světla a ohně v době adventu a Vánoc.

Pro výrobu budete potřebovat: Střed do kterého budete vše zapichovat. Nám se osvědčilo jablko. Na menší polaz vám budou stačit párátka. Dopředu si připravte např. barevné papírky, křížaly, rozinky a větvičky zimostráze (buxusu). Zapichujte rovnoměrně a střídejte nazdobená párátka a větvičky.

A malé upozornění na závěr. Polaz vyžaduje velkou dávku trpělivosti a tak vám držíme palce, aby se vám povedl tak krásný, jako byl k vidění na naší výstavě Vánoční světlo.

Vanocni dekorace