ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu

Velká výstavní síň
Pátek, 26. Duben 2019 - 10:00 - Neděle, 26. Leden 2020 - 18:00

Vernisáž se koná ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 17. hodin. 

Výstava ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu vznikla na motivy oblíbené hry CHUCHEL od renomovaného českého herního vývojářského studia Amanita Design. Tato komediální adventura, jejímž designérem je JÁRA PLACHÝ, mírně vybočuje z portfolia studia a svým minimalistickým výtvarným zpracováním a důrazem na třeskutý humor odkazuje na to nejlepší z české tradice animace. Kromě nadšených ohlasů hráčů z celého světa získala Amanita Design za tento svůj počin (mimo jiné) „herního Oscara“ (Independent Games Festival - Excellence in Visual Art, 2018).
INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA, kterou jsme připravili ve spolupráci se Sladovna Písek, o. p. s., představí animaci v její současné podobě. V první části výstavy si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé druhy animace a ve druhé se ocitnou přímo v samotné hře, kde společně s Chuchlem a jeho partou prožijí velkolepé dobrodružství při honbě za třešní a příběh o zrodu přátelství.

Výstava se koná pod záštitou Ministerstvo kultury České republiky.

Srdečně Vás zveme na VERNISÁŽ VÝSTAVY, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 17 hodin. Výstavu zahájí její tvůrci společně s autory hry CHUCHEL ze studia Amanita Design. V rámci vernisáže se uskuteční živé hraní Chuchla s jeho designérem Járou Plachým, hudební doprovod (stejně jako ke hře samotné) obstará kapela DVA (vstup na živé hraní je volný, avšak je třeba počítat s omezenou kapacitou sálu).

ZACHUCHLENO. Animace příběhu/ příběh animace
26. 4. 2019 – 26. 1. 2020
Výstavu pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o. ve spolupráci se Sladovnou Písek, o. p. s

PřílohaVelikost
PDF icon Pozvánka na výstavu 692.04 KB
Video
Galerie
Výstava ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu