ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu

Velká výstavní síň; vstupné: plné 70,- Kč; snížené 50,- Kč; rodinné 190 Kč
26.4.2019 - 27.1.2020 10:00 - 17:45

Výstava ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu vznikla na motivy oblíbené hry CHUCHEL od renomovaného českého herního vývojářského studia Amanita Design. Tato komediální adventura, jejímž designérem je JÁRA PLACHÝ, mírně vybočuje z portfolia studia a svým minimalistickým výtvarným zpracováním a důrazem na třeskutý humor odkazuje na to nejlepší z české tradice animace. Kromě nadšených ohlasů hráčů z celého světa získala Amanita Design za tento svůj počin (mimo jiné) „herního Oscara“ (Independent Games Festival - Excellence in Visual Art, 2018).
INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA, kterou jsme připravili ve spolupráci se Sladovna Písek, o. p. s., představí animaci v její současné podobě. V první části výstavy si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé druhy animace a ve druhé se ocitnou přímo v samotné hře, kde společně s Chuchlem a jeho partou prožijí velkolepé dobrodružství při honbě za třešní a příběh o zrodu přátelství.

Letos poprvé se v roztockém muzeu pro děti otevře letní škola animace "ANIMUJ S CHUCHLEM"! Určená je pro úplné začátečníky, ale i pro mladé animátory! Více informací ZDE. Kapacita letní školy je naplněna. Děkujeme za zájem!

V rámci výstavy jsme připravili doprovodný program pro žáky základních a středních škol v podobě animačních dílen. Lektorské programy objednávejte na sanitrakova@muzeum-roztoky.cz, tel.: +420 233 029 042. Více ZDE.

Výstava se koná pod záštitou Ministerstva kultury České republiky.

VERNISÁŽ VÝSTAVY se uskutečnila ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 17 hodin. Výstavu zahájili její tvůrci společně s autory hry CHUCHEL ze studia Amanita Design. V rámci vernisáže se uskutečnilo živé hraní CHUCHLA s jeho designérem Járou Plachým, hudební doprovod (stejně jako ke hře samotné) obstarala kapela DVA. 

ZACHUCHLENO. Animace příběhu/ příběh animace
26. 4. 2019 – 26. 1. 2020
Výstavu pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, příspěvková organizace ve spolupráci se Sladovnou Písek, o. p. s

 

Video: 
Galerie: 
ZACHUCHLENO
ZACHUCHLENO
ZACHUCHLENO
Výstava ZACHUCHLENO. Příběh animace/animace příběhu