Výtvarka z muzea | Bangladéšský drak

U Vás doma :)
Pátek, 6. Listopad 2020 (All day) - Neděle, 3. Leden 2021 (All day)

Tentokrát vám „Výtvarka z muzea“ přináší výrobu papírového domácího draka. Koho výroba draků zaujme, může najít na internetu množství návodných videí. Drak, kterého jsme vyrobili létá např. v Bagladéši. Jeho výroba je snadnější než u "české klasiky“. Nemusíte shánět ani žádné speciální papíry na potažení (i když modelářský potahový papír je pochopitelně lepší a lépe se vám bude zdobit). Na výrobu budete potřebovat lepidlo, nůžky, pravítko, slabé ohebné větvičky a papír. Provázek a lanko na dokončení a voskovky na pokreslení.
Děti, které si draka zkusily vyrobit, ho udělaly z moc tenkého papíru, takže drak sice létal, ale brzy se roztrhal. Proto doporučujeme papír silnější! Držíme palce a at’ se vám dílo daří a drak letí :-).

Výtvarka z muzea