Slavíme 30 let svobody | LiStOVáNí: Mé dětství v socialismu

Historický sál / zámek
Neděle, 3. Listopad 2019 - 20:00 - Pondělí, 4. Listopad 2019 - 19:45

Vstupné: 89,- Kč

Ne 3. 11. 2019 od 20 hodin | LiStOVáNí: MÉ DĚTSTVÍ V SOCIALISMU

LiStOVáNí poprvé v Roztokách! Prožijte knihu více smysly! Nenechte si ujít neotřelé spojení literatury a divadelního představení. 

U příležitosti  25. výročí Listopadu ´89 desítky známých osobností  připravily mozaiku příběhů, emocí a vzpomínek na svá dětská léta v období socialismu. Vykreslují mimořádně plastický obraz doby, kterou zažila stále ještě naprostá většina z nás. Zavzpomínejte s nimi na dobu, která měla trvat na věčné časy. Děti dokážou být mimořádně citlivé na věci, s nimiž se dospělí už dávno smířili. Dokážou ze své perspektivy mnohem intenzivněji vnímat absurditu, nesmyslnost i krásu. Patříte také mezi děti socialismu? Pak ve vás vtipné, dojemné, mrazivé a originální texty zaručeně vyvolají proud vašich vlastních vzpomínek, emocí a zážitků z té doby. Nebo jste se narodili až po sametové revoluci? Potom zůstanete v úžasu nad tím, v čem vaši rodiče museli každodenně žít a jak moc se tehdejší svět lišil od dnešního. Po představení si mohou diváci knihu MÉ DĚTSTVÍ V SOCIALISMU  (soubor povídek více než 60 osobností) zakoupit, cena knihy: 280,- Kč.
Účinkují: Jiří Ressler a Věra Hollá
Vstupné: 89,- Kč
Předprodej od 22. 10. 2019 na pokladně muzea (tel.: 233 029 060, pokladna@muzeum-roztoky.cz) nebo v Rám proArt (Helena Chvojková - Pasparty a rámy), Tyršovo náměstí 427, Roztoky

Video: