Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky

Galerie - Kabinet / Vstupné: 70 Kč plné, 50 Kč snížené, 190 Kč rodinné
Pátek, 11. Říjen 2019 - 10:00 - Neděle, 2. Únor 2020 - 18:00

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční ve čtvrtek 10. října 2019 od 17 hodin.

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky – výstava přinášející reprezentativní výběr tohoto náročného typu hračky, doplněný o nádobíčko a vše potřebné pro hru s panenkami v období od konce 19. století po 80. léta 20. století. Představeny budou jak samostatné domečky pro panenky, tak vlastní interiéry pokojíků a kuchyněk, v neposlední řadě také drobné žánrové sestavy jako „posezení v zahradě“ či „velké prádlo“. Instalace zahrne více než 50 domečků, kuchyněk a pokojíčků různých velikostí, od rozměrných objektů po miniatury, včetně jejich vybavení. Zvláštní oddíl ukáže porcelánové servisy, nápojové soubory i další doplňky. Z dobových nabídkových vzorníků si bude moci návštěvník udělat představu o překvapivé šíři tohoto sortimentu.

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky