Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky

Galerie - Kabinet / Vstupné: 70 Kč plné, 50 Kč snížené, 190 Kč rodinné
11.10.2019 - 10.2.2020 10:00 - 17:45

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky – výstava přináší reprezentativní výběr tohoto náročného typu hračky, doplněný o nádobíčko a vše potřebné pro hru s panenkami v období od konce 19. století po 80. léta 20. století. Představeny jsou jak samostatné domečky pro panenky, tak vlastní interiéry pokojíků a kuchyněk, v neposlední řadě také drobné žánrové sestavy jako „posezení v zahradě“ či „velké prádlo“. Instalace zahrnuje více než 50 domečků, kuchyněk a pokojíčků různých velikostí, od rozměrných objektů po miniatury, včetně jejich vybavení. Zvláštní oddíl nabízí porcelánové servisy, nápojové soubory i další doplňky. Z dobových nabídkových vzorníků návštěvník získá představu o překvapivé šíři tohoto sortimentu.

V rámci výstavy jsme připravili lektorský program pro žáky prvního stupně ZŠ. Více informací ZDE.

Kuchyňky a pokojíčky aneb jak bydlely panenky