Konzervátorka/konzervátor keramiky a skla

V Oddělení konzervace sbírek Středočeského muzea v Roztokách u Prahy obsazujeme pozici konzervátorka/konzervátor keramiky a skla.

Informace o pozici:

• konzervátorka/konzervátor keramiky a skla s místem výkonu práce v Roztokách
  • plný pracovní úvazek
  • platová třída dle praxe a dosaženého vzdělání
  • pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou jeden rok s možností prodloužení

Náplň práce:

• konzervování a restaurování archeologických a historických sbírkových předmětů z keramiky a skla
  • zhotovování kopií předmětů
  • pořizování dokumentace k prováděným pracím
  • zajišťování preventivní péče o sbírkové předměty ze skla a keramiky
  • kontrolování klimatických podmínek a uložení sbírek v depozitářích a ve výstavách

Požadavky:

• SŠ nebo VŠ v oboru konzervování – restaurování keramiky a skla
  • uživatelské počítačové dovednosti – Word, Excel, Outlook, základní zpracování fotografií

Výhodou:

• praxe v oboru konzervace a restaurování keramiky a skla, včetně archeologických nálezů
  • povolení MK ČR k restaurování kulturních památek z keramiky a skla

Nabízíme:

• příjemné a kultivované prostředí kulturní instituce
  • benefity vyplývající z práce v kulturní instituci (volné vstupy do muzeí a galerií, konference v oboru, spolupráce s kulturními institucemi)
  • ohodnocení dle mzdových tarifů
  • stravenky, 5 týdnů dovolené, Sick days
  • nástup možný ihned

Motivační dopis a životopis v rozsahu max. 2 strany posílejte na muzeum@muzeum-roztoky.cz do 31. 7. 2021.

Odesláním údajů zájemce o pozici souhlasí, aby jeho osobní data poskytnutá zadavateli byla interně použita pro účely obsazení výše uvedené pozice, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.