ŠERMÍŘSKÉ ROZVERNOSTI – Rozloučení s prázdninami

Den vydání: 
Úterý, 26. Srpen 2014
PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon Šermířské rozvernosti 201474 KB

Na své si přijdou především (ale nejen) milovníci šermu

Středočeské muzeum v Roztokách připravilo na poslední srpnovou sobotu rozloučení s prázdninami - 30. srpna od 13:30 se v areálu zámku Středočeského muzea v Roztokách uskuteční ŠERMÍŘSKÉ ROZVERNOSTI.

Odpoledne plné šermířských soubojů a divadelních představení, dětských her a tetování, malování na obličej, lukostřelby, čajování, kejklířů a ohňových hrátek doplní ukázky historických řemesel s kovářskou dílnou a tržiště s dobovými trhovci, též fotografování s šermíři.

O divadelně šermířská představení se postarají: Bibus Spiritus - spolek šermířů, amatérských divadelníků, tanečníků a koňáků, milovníků historie a romantiky a spolky historického šermu Streitax a Impudici.

ŠERMÍŘSKÉ ROZVERNOSTI se na roztocký zámek vracejí po 4 letech (foto z roku 2010, archiv SMR)). A přinášejí zábavu pro děti, rodiče i prarodiče, zkrátka celou rodinu…

PROGRAM DIVADELNÍCH A ŠERMÍŘSKÝCH PŘEDSTAVENÍ:

13:30     Zahájení, kejklíři
14:15     O Karlu IV. a loupeživém rytíři
15:00    Matylda
15:45     Katovna
16:30     Kejklíři
17:15     O Karlu IV. a loupeživém rytíři
18:00     Válka bratrů
18:45     Katovna
19:30     O Karlu IV. a loupeživém rytíři
20:15     Havran
21:00     Hrátky s ohněm

Středočeské muzeum v Roztokách v těchto dnech zve k prohlídce zámku s novými expozicemi (v provozu od 20. června 2014!):

  • Vrchnostenská správa panství aneb jak bydlel a úřadoval pan správce 
  • Život v letovisku aneb jak se jezdilo do Roztok na letní byt

…a dále na tyto výstavy/akce:

  • do 26. října: TAJEMSTVÍ ROSTLIN - výstava fotografii Viktora Sýkory, která nám dovolí nahlédnout do nečekaného a fascinujícího světa rostlin. V září výstavu doplní fotografické workshopy…
  • do 31. října: LETNÍ KERAMICKÁ PLASTIKA - téměř pět desítek začínajících i renomovaných sochařů a keramiků z domova i zahraničí prezentuje svá díla v areálu muzea…
  • do 9. listopadu: Od bezu k šafránu / Barvířské rostliny - výstava z rostlinné říše plná zajímavostí z historie i současnosti barvení přírodninami. Nechybí hravý koutek pro děti. 13. září a 4. října výstavu doplní Barvířská dílna – zájemci si vlastnoručně zkusí barvení přírodními barvivy a domů si odnesou zkušenosti a obarvený hedvábný šátek. Nutná rezervace! - na tel. 233 029 060 nebo pokladna@muzeum-roztoky.cz.
Galerie: 
Šermířské rozvernosti