Kurz mikrofotografie s Viktorem Sýkorou

Středa, 10. Září 2014

Středočeské muzeum v Roztokách zve na workshop s autorem výstavy TAJEMSTVÍ ROSTLIN

Jak vybrat vhodné rostliny pro mikrofotografii? Jaké vybavení potřebujeme? Jak dlouhá je cesta od stisknutí spouště k finální fotografii? Odpovědi na tyto i další zapeklité otázky získají účastníci jedinečného workshopu, a to hned ve dvou termínech: 16. září a 7. října vždy od 10 hodin ve Středočeském muzeu v Roztokách. Akce je vhodná pro školní kolektivy a děti od 12 let, pochopitelně zaujme i dospělé. ÚČAST NA WORKSHOPU JE ZDARMA. Nutno rezervovat na: pokladna@muzeum-roztoky.cz   nebo tel. 233 029 060.

Fotograf VIKTOR SÝKORA, popularizátor vědecké fotografie, je autor výstavy TAJEMSTVÍ ROSTLIN, která v současnosti ve Velké výstavní síni probíhá. Na téměř 50 snímcích je zachycen nečekaný a fascinující náhled do světa rostlin, který naše oko nedokáže v reálném životě zachytit. Pro vědce možná málo vědecké, pro umělecké fotografy málo umělecké, pro laickou veřejnost úchvatné, jedinečné, neskutečné, vzbuzující zájem a úctu k zázrakům přírody…

Výstava TAJEMSTVÍ ROSTLIN skončí v Roztokách 26. října 2014.

Viktor Sýkora (profil autora):

Fotograf a vědecký pracovník, vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Věnuje se volné fotografické tvorbě, především mikrofotografii. Několik let působil jako hostující fotograf Divadla pod Palmovkou. Jeho práce byly publikovány doma i v zahraničí. Svoje fotografie dosud prezentoval na jedenácti autorských výstavách a desítkách skupinových výstav. V roce 2009 vydalo nakladatelství Academia knihu autorových fotografií s názvem „Tajemství rostlin“. V současné době se připravuje k tisku druhá kniha s názvem „Neviditelný lidský svět“, která vyjde koncem roku 2014.

Z výstavy TAJEMSTVÍ ROSTLIN