Lektorský program I JAK SE TO HÝBE

Typ eventu:
Školy

Lektorský program k výstavě Myši patří do nebe
Délka programu: 90 min

Typ programu: S tvořivou aktivitou
Stupně školy: 5 let – 2. třída ZŠ / 3. třída – 6. třída ZŠ / 7. třída – 9. třída ZŠ

Kapacita: max. počet 15 dětí (větší skupiny dělíme na dva po sobě jdoucí programy)
Cena: 50 Kč žák, 2x pedagogický doprovod zdarma
Programy pro školy objednávejte nejméně týden předem.

Termíny:
Úterý: 9:30 – 11:30, 13:00 – 15:00
Středa: 9:30 – 11:30
Čtvrtek: 9:30 – 11:30, 13:00 – 15:00

• Filmové nebe, aneb putování Šupita a Bělobřicha

5 let – 2. třída ZŠ / 3. třída – 6. třída ZŠ
Život má slunné i stinné stránky. Jsou v něm přátelé i nepřátelé, hrdinové i outsideři. Pojďme se seznámit s hlavními hrdiny Šupitem a Bělobřichem a nechme se vtáhnout do magického světa filmu. Seznámíme se s podstatou animace. Dozvíme se kdo je scénograf a jak se vyrábí loutka. Během tvořivých aktivit se naučíme pozorovat a pojmenovávat věci, jevy a jejich vzájemné vztahy.

Vzdělávací oblast: Výtvarná výchova / Člověk a jeho svět / Člověk a společnost

• Jak se to hýbe za oponou

7. – 9. třída ZŠ
Pojďte s námi proniknout do tajů klasické loutkové animace. Zkusme si natočit krátký film, kde radost střídá smutek, přátelství a samota je na denním pořádku. Zjistíme, že osud umí být někdy krutý, ale že je důležité se nevzdávat a bojovat. Inspirujeme se a společně nahlédneme do tajů života a smrti. Překročíme vlastní stín a zjistíme, že správné přátelství se dá rozeznat i tam, kde je málo světla. Lektorský program je postavený na práci v menších skupinkách. Studenti se seznámí s podstatou animace. Během tvořivé aktivity si natočí 30 sekundové video a budou mluvit o scénografii, loutce a animovaném filmu.

Vzdělávací oblast: Výtvarná výchova / Člověk a jeho svět / Člověk a společnost

Kontakt a rezervace: