V sobotu 18. 5. 2024 slavíme Mezinárodní den muzeí symbolickým vstupným 1,- Kč do vybraných expozic.

Srdečně vás zveme v sobotu 18. května 2024 k nám do muzea. V tento den slavíme Mezinárodní den muzeí, dárek ale od nás dostanete vy! Připravili jsme si pro vás vstupné do zámeckých expozic a Ateliéru Zdenky Braunerové za symbolickou cenu 1,- Kč

Z důvodu nemoci budou prohlídky probíhat dle aktuálních možností muzea. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Každý rok ICOM (International Council of Museum) vyhlašuje 18. květen Mezinárodním dnem muzeí. Tradici tohoto celosvětového muzejního svátku založil český muzeolog prof. Jelínek během svého působení coby předsedy celosvětového ICOM. Toto datum zvolil prof. Jelínek na počest otevření historické budovy Národního muzea veřejnosti v roce 1891. Letošní téma “Muzea místa pro vzdělávání a výzkum” si klade za cíl zdůraznit význam muzeí jako dynamických vzdělávacích institucí, které podporují učení, objevování a kulturní porozumění.