Dny evropského dědictví

Vstupné ZDARMA
8.9.2018 - 9.9.2018 10:00 - 17:45

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy se opět zapojilo do akce Dny evropského dědictví, která každoročně v měsíci září otevírá nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Tématem letošního ročníku, který proběhne ve dnech od 8. od 16. září, je Společné dědictví, společné hodnoty. 

V rámci této akce bude v sobotu 8. září 2018 po celý den vstup do všech expozic a výstav Středočeského muzea v Roztokách u Prahy ZDARMA.

Dny evropského dědictví (European Heritage Days, zkráceně EHD) jsou společná aktivita Rady Evropy a Evropské komise, jejímž cílem je posílení historického povědomí v souvislostech se zvláštním důrazem na vnímání mezinárodního kontextu národního kulturního dědictví. EHD se koná každoročně v září v mnoha městech a obcích po celé Evropě – zemích, které přistoupily k Evropské kulturní konvenci. V České republice je organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Více informací na webu www.historickasidla.cz

Galerie: 
Dny evropského dědictví 2018 ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy