Má vlast cestami proměn

nádvoří zámku
Středa, 22. Srpen 2018 - 10:00 - Čtvrtek, 30. Srpen 2018 - 18:00

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy je jednou z dalších zastávek putovní výstavy

Má vlast cestami proměn

která přináší svědectví o proměnách zanedbaných míst v místa upravená a užitečná. Každý rok na výstavě uvidíte opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Do samotných rekonstrukcí se mnohdy zapojují místní obyvatelé. Prostřednictvím fotografií a příběhů výstava prezentuje stav před rekonstrukcí a po ní. Výstava Má vlast cestami proměn je neustále v pohybu. Po slavnostním zahájení v Praze na Vyšehradě, které probíhá vždy v květnu, se rozdělí do několika kolekcí a cestuje po celé zemi. Výstava Má vlast cestami proměn je neustále v pohybu. Po slavnostním zahájení v Praze na Vyšehradě, které probíhá vždy v květnu, se rozdělí do několika kolekcí a cestuje po celé zemi.

Ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy si můžete na nádvoří zámku prohlédnout proměny z Prahy, Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje (kolekce č. 5) a to od 22. do 30. 8. 2018.

Nejhezčí proměny jsou každý rok oceňovány. Hodnotí je veřejnost v den zahájení na Vyšehradě a po celý rok na webu, a také odborná porota architektů od vedením pana arch. Josefa Pleskota.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a řada dalších organizací a institucí.

Více informací na webu www.cestamipromen.cz nebo na Facebooku Má vlast cestami proměn

Putovní výstava Má vlast cestami proměn