Divadelní představení VYDĚRAČ

Historický sál/ zámecký park /dle počasí
Sobota, 1. Září 2018 - 11:00 - 13:00

Institut pro studium života a díla Sherlocka Holmese a Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy Vás srdečně zvou na divadelní představení

VYDĚRAČ

V Londýně řádí nemilosrdný a chladnokrevný vyděrač. Povede se Sherlocku Holmesovi zastavit jeho řádění a zachránit tak nejedno vzorné manželství?

Osoby a obsazení:
Sherlock Holmes – Martin Kloubek
J.H.Watson – Zdeněk Volák
Ch. A. Milverton – Jiří Straka
Lady Beatrice – Zora Duchoňová
paní Hudsonová – Miloslava Tumpachová
inspektor Lestrade – Michal Mojžíš
Mycroft Holmes – Ivan Jirka
profesor Moriarty – Václav Liška
Milvertonova služebná – Ludmila Vacková

VSTUPNÉ ZDARMA

Divadelní představení se koná v rámci doprovodného programu k výstavě Československý kolek...milovník nejen rumu a tabáku.

Institut pro studium života a díla Sherlocka Holmese je občanským sdružením. Jeho hlavním cílem je studium a propagace Velkého Detektiva Sherlocka Holmese a jeho doby, dějin kriminalistiky a policejních činností, včetně literatury detektivního žánru. Pro toto studium byl zaveden termín „holmesologie“. Termín zavedl český holmesolog Rudolf Čechura. Při tomto bádání je hlavním pramenem tzv. Dílo neboli Kánon (původní soubor 60 próz o Sherlocku Holmesovi).

www.sherlockain.cz