Zdeněk Burian. Originály ilustrací. Kniha džunglí a Ostrov pokladů

Velká výstavní síň
Pátek, 20. Červenec 2018 - 10:00 - Neděle, 16. Září 2018 - 18:00

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o. a Retro Gallery Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy

Zdeněk Burian
Originály ilustrací
Kniha džunglí a Ostrov Pokladů,

která se uskuteční ve čtvrtek 19. 7. od 17 hodin. Po slavnostním zahájení bude následovat komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy MgA. Jakubem Slukou.

Výstava originálů kreseb mezinárodně uznávaného výtvarníka a ilustrátora Zdenka Buriana, známého především pro své obrazové rekonstrukce pravěkých zvířat, rostlin a prvních lidí.  Zdeněk Burian ilustroval slavné romány klasiků světové literatury jako je Jack London, Jules Verne, Rudyard Kipling, Robert Louis Stevenson či Henryk Sienkiewicz. Proslavily jej i jeho doprovodné ilustrace amerických televizních pořadů o pravěku, které obletěly takřka celý svět.

Dospělí se možná vrátí do svých dětských let, ti menší si budou moci vyrobit něco z tajuplné džungle či výpravy za pokladem.

20. července – 16. září 2018

Výstava Zdeněk Burian. Originály ilustrací Kniha džunglí a Ostrov pokladů