Barevný svět. Výstava a programy pro školy

Velká výstavní síň/ Vstupné 30 Kč
Pátek, 9. Březen 2018 - 10:00 - Neděle, 8. Červenec 2018 - 18:00

Interaktivní výstava o barvách

Proč je nebe modré a list zelený? Jak pestrý svět vidí zvířata a jak jim barvy pomáhají přežít?  Jak dochází k míchání barev na malířském plátně, v tiskárně nebo na obrazovce? Jak se využívaly přírodniny k barvení látek? Mohou barvy zmizet? Ta a další tajemství poodhaluje interaktivní výstava Barevný svět. Světelná laboratoř vybízí k prozkoumání principů odrazu nebo pohlcení světla.  S magií barev lze kouzlit v barevné herně.  A převod zvukové  vlny na barvu si může i průzkumník začátečník ozkoušet na světelné zvonkohře.

Interaktivní výstava vychází z výukového projektu Muzea regionu Valašsko, který získal zvláštní cenu v národní soutěži Gloria Musealis 2015. Svým zaměřením se prolíná do učiva základní školy a může tak hravým způsobem doplnit výuku v oblasti fyziky, přírodovědy, biologie a výtvarné výchovy.  K tomu jsou připraveny i dva doprovodné programy Barevný svět přírody a Barevný svět umění.

9. března – 8. července 2018

Rezervace doprovodných programů: tel. 233 029 060, pokladna@muzeum-roztoky.cz