Roztocký masopust

Sobota, 10. Únor 2018 (All day)

Tajemný, rozpustilý a divoký průvod maškar všech barev a tvarů.Maškary se setkají na roztockém zámku, spojí tancem na pláni Holého vrchu a zakončí svou cestu zábavou v šapitó.

Středočeské muzeum v Roztokách – zámek

od 11.00 půjčování masek z bohatého fondu Sdružení Roztoč (výhradně pro ty, kteří dojdou až do Šapitó)
12.00 Slavnostní narážení Únětického Masopustního speciálu; začíná rej a hemžení maškar s bohatým programem – divadla, kapely, kejklíři,
14.00 Korunovace Královny Masopustu a předání masopustního práva, Krásné fanfáry, Local Vocal

Průvod městem Roztoky a na Holý vrch

14.30 ulicemi Nádražní, serpentinou, Tyršovo náměstí, Legií, Třešňovka
17.00 na Holém vrchu setkání průvodů z Roztok, Únětic a Suchdola; mávání prapory, kolové tance na prastaré pláni Holého vrchu, zápas medvědů, poprava Klibny

ŠAPITÓ
16.00 Otevřené šapitó pro všechny zmrzlé, ucaprtané a hladové maškary
16.30 Chytej ušima
18.15 Trombenik
20.00 Akrobatické vystoupení
20.30 Yo Soy Indigo
22.00 TOMBOLA
22.30 Tygroo

Více informací na www.roztoc.cz

Masopust pořádá Sdružení Roztoč, resp. jeho Masopustní výbor spolu s městem Roztoky a v partnerství se Středočeským muzeem, Spolkem pro obnovu Únětické kultury a městskou částí Praha-Suchdol. Podpořili jej Letiště Praha, město Roztoky, Středočeský kraj, MŠMT, Bláha s.r.o., Pivovar Únětice a mnoho dalších dárců a dobrovolníků.