Viděno rukama. Sochařské dílo Marie Leontovyčové. Již jen do 20. května

Malá výstavní síň / Vstupné 20 Kč
Pátek, 9. Únor 2018 - 10:00 - Neděle, 20. Květen 2018 - 18:00

Sochařka, restaurátorka a medailérka Marie Leontovyčové se ve svém uměleckém projevu zaměřila mj. na téma drobné plastiky zvířat, jemuž se intenzivně věnovala od počátku 50. let 20. století, a jež ji provází celým životem. Výstavu tvoří reprezentativní výběr sochařského díla autorky. Některá originální díla propůjčila umělkyně k vytvoření haptické části výstavy. Návštěvníci si mohou výstavu prohlédnout nejen očima, ale vnímat ji také dotykem. V průběhu konání výstavy bude probíhat doprovodný program v podobě výtvarných workshopů pod názvem Odlijte si svého slona, zahrnující odlévání ze sádry do silikonových forem a modelování z hlíny.

Setkání se sochařkou Marií Leontovyčovou se uskuteční ve čtvrtek 22. března 2018 od 16 hodin.

PDF icon Pozvánka507.59 KB