PŘIDANÝ KONCERT | Gabriela Beňačková se loučí | koncert světově proslulé operní pěvkyně

23.5.2024 18:00 - 19:30

Vstupné 390,- Kč. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji ZDE

Pro velký zájem přidáváme další koncert Gabriely Beňačkové v rámci závěrečného turné této světově proslulé operní pěvkyně. Nenechte si ujít poslední příležitost poslechnout si ten "nejúchvatnější hlas na světě".

Gabriela Beňačková oslnila publikum poprvé v roce 1970, kdy debutovala v pražském Národním divadle ještě jako studentka vysoké školy. V průběhu let vystupovala na nejprestižnějších operních jevištích světa, ztvárnila desítky operních rolí. Jejím nejmilovanějším repertoárem však zůstala vždy česká hudba.

Po více než padesáti letech své aktivní kariéry se nyní rozhodla, že se se svým milovaným zpěvem rozloučí, a to rolemi, které ji provázely od počátku její kariéry. Posluchači koncertu se mohou těšit na hudbu A. Dvořáka, B. Smetany či L. Janáčka. V podání Gabriely Beňačkové naposledy zazní árie a dueta z Prodané nevěsty, Rusalky a Její pastorkyně. Svým zpěvem ji doprovodí její žák a vítěz mnoha mezinárodních pěveckých soutěží, tenorista Jakub Pustina. Koncert bude poslední možností slyšet její stříbrný soprán s pověstnou slovanskou slzou v hlase. Soprán, který americký deník Wall Street Journal po debutu v newyorské Metropolitní opeře v roce 1991 okomentoval jako "ten nejúchvatnější hlas na světě".

Program:
Prodaná nevěsta
Rusalka
Její pastorkyně
česká písňová tvorba L. Janáčka, B. Smetany a A. Dvořáka

Účinkují:
Gabriela Beňačková, soprán
Jakub Pustina, tenor
Jiří Hrubý, piano

Vstupné 390,- Kč. Vstupenky na koncert je možné zakoupit v předprodeji ZDE.

Koncert pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy u příležitosti Roku české hudby a oslav 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany.

Galerie:
Koncert Gabriely Beňačkové ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy