Komentovaná prohlídka výstavy Čarovný svět vějířů

26.5.2022 17:00

Vstupenky ZDE

Ve čtvrtek 26. května se bude od 17 hod. konat komentovaná prohlídka výstavy Čarovný svět vějířů s jejími autorkami. Světem vějířů vás provede Mgr. Ludmila Kotorová z Uměleckoprůmyslového oddělení Západočeského muzea v Plzni a Barbora Korbelová, restaurátorka Středočeského muzea v Roztokách u Prahy.

Vějíře jsou ve všech muzeích v  Čechách i na Moravě deponovány v odděleních textilu a vystavovány jen příležitostně pro doplnění představy o módě let minulých. Jen velmi málo historiků umění se věnuje tomuto předmětu jako solitéru, ačkoliv si zaslouží pozornost jako plnohodnotný umělecko – řemeslný výrobek. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni uspořádat výstavu, která připomene historický i umělecký vývoj vějířů.

Čarovný svět vějířů