Akvarelový Workshop

12.6.2022 16:30

Workshop se koná ve dvou termínech: 15. května a 12. června 2022

Pro začátečníky i pokročilé!

Nejdříve si vyzkoušíme způsoby akvarelu formou akvarelového diktátu.
Naučíme se princip malby do mokrého podkladu se všemi možnostmi a fígly.
Prozkoumáme míchání barev, komplementární dvojice barev a využití barevné perspektivy.
Poté půjdeme k řece a budeme malovat v plenéru.

S sebou: akvarelové barvy, štětce, bloky-pokud máte. Polštářek na sezení venku, svačinu.

Termíny:
15. května a 12. června 2022
10:00 – 16:30
Počet účastníků na každý plenér: 12 osob (upřednostňováni budou zájemci z Roztok)

Přihlášení na e-mailu: sasinkova@muzeum-roztoky.cz

Kurzovné za 1 kurz:
Kurzovné 300,- Kč, senioři 65+ a studenti 200,- Kč

Projekt podpořen městem Roztoky, pořádán Salónem Zdenky Braunerové, z. s. a Středočeským muzeem v Roztokách u Prahy

----------------------------------------------

Lektorka kurzu Marie Ladrová se již mnoho let zabývá jakýmsi podhoubím, vlastním, ale i tím co je pod povrchem země a věcí, které jí přitahují. Výsadní technikou umělkyně je akvarel, jehož technologii a výrazové možnosti rozvíjí osobitou cestou – výroba vlastních barev, netradiční formáty, analytické studie i abstraktní kompozice. Velkoformátové akvarely jsou volně inspirované plenérovými studiemi konkrétních krajin či plodnic (hub), nebo vlastními sny. Abstraktní varianty souvisejí s hlubokou mytologií a fascinací světem pod povrchem. Mezi její další ústřední téma patří krajiny, které maluje převážně v plenéru při cestách nejen českou krajinou.
Autorka je dlouholetou pedagožkou a v současnosti se specializuje především na výuku akvarelu. Spolupracuje s několika organizacemi: ateliér Praga prima, Dům tří přání, Národní galerie v Praze a také pořádá soukromé kurzy ve svém ateliéru.
Studium:
Akademie výtvarných umění, obor intermediální ateliér Milana Knížáka (2012)
Stáž FAMU, obor režie
SUPŠ v Českém Krumlově, obor kamenosochařství (2001)

Akvarelový Workshop