Malířský plenér

Sobota, 19. Červen 2021 - 10:00

Cena kurzu je 600,- Kč.

Celodenní kurz akvarelu (10:00 - 16:30) zaměřený na krajinomalbu pro začátečníky i pokročilé.

Výuka bude rozdělena na dvě části. V první polovině se studenti dozví důležité informace o samotné technice a materiálech. Zjistí, jaké jsou druhy papírů, barev a štětců, v čem se od sebe liší a jaké druhy jsou vhodné použít. Také si společně namalujeme ukázkový akvarel a poodhalíme zásady a taje této nejnáročnější techniky.
V druhé polovině vyrazíme do plenéru a pokusíme se všechny zkušenosti využít v praxi. Zaměříme se na kompozici, barvy a prostor. Budeme pracovat v krásné scenérii na zahradě Braunerova mlýna nebo v parku u zámku, či v přilehlém údolí Únětického potoka.


Lektorka kurzu Marie Ladrová se již mnoho let zabývá jakýmsi podhoubím, vlastním, ale i tím co je pod povrchem země a věcí, které jí přitahují. Výsadní technikou umělkyně je akvarel, jehož technologii a výrazové možnosti rozvíjí osobitou cestou – výroba vlastních barev, netradiční formáty, analytické studie i abstraktní kompozice. Velkoformátové akvarely jsou volně inspirované plenérovými studiemi konkrétních krajin či plodnic (hub), nebo vlastními sny. Abstraktní varianty souvisejí s hlubokou mytologií a fascinací světem pod povrchem. Mezi její další ústřední téma patří krajiny, které maluje převážně v plenéru při cestách nejen českou krajinou.
Autorka je dlouholetou pedagožkou a v současnosti se specializuje především na výuku akvarelu. Spolupracuje s několika organizacemi: ateliér Praga prima, Dům tří přání, Národní galerie v Praze a také pořádá soukromé kurzy ve svém ateliéru.
Studium:
Akademie výtvarných umění, obor intermediální ateliér Milana Knížáka (2012)
Stáž FAMU, obor režie
SUPŠ v Českém Krumlově, obor kamenosochařství (2001)

Cena:
600,- (platbu nelze stornovat)
Po registraci obdržíte informace o platbě.

S sebou:
kelímek na vodu
bílý talířek na roztírání barev

Sraz účastníků na pokladně muzea.

REGISTRACE ZDE.

Těšíme se na viděnou!