Výtvarka z muzea | Malajské drápky BATU

U Vás doma :)
Pondělí, 26. Říjen 2020 (All day) - Neděle, 3. Leden 2021 (All day)

Těšili jsme se na vás v podzimních měsících letošního roku, okolnosti nám nedovolí pozvat vás na výstavy či lektorské programy, proto jsme se rozhodli nabídnout vám alespoň inspiraci pro vaši vlastní kreativitu u vás doma. Tak vznikla první Výtvarka z muzea, se kterou si můžete vyrobit a rovnou i zahrát Malajské drápky Batu.

Drápky jsou chytlavá hra, při které si cvičíte postřeh a lehce zkrátíte dlouhou chvíli. Děti z celého světa ji hrají více jak 3 000 let a hra má různé názvy. V Itálii Tali, v Koreji Gong-gi, na Filipínách Kudo, v Angli a USA např. Five Stones Games, nebo Jacks.

Malajské drápky Batu jsou vlastně takové malé hakisaky, se kterými si můžete hrát doma a nemusíte se bát, že něco rozbijete. Potřebujete jen kousek látky, jehlu a nit a jako náplň třeba čočku.

Návod, jak hrát Malajské drápky Batu, naleznete ZDE.