Majáky pro kulturu

Pondělí, 12. Říjen 2020 - 19:30

Připojili jsme se k iniciativě #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Symbolická akce Majáky pro kulturu v pondělí 12. října 2020 rozsvítila světelné sloupy v mnoha institucích v České republice, kde by se za normálních okolností konaly výstavy, divadelní představení, koncerty či filmové projekce.

“Připojte se k iniciativě #kulturunezastavíš a vyšlete společně s námi v pondělí do světa jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown pořád s námi. Ukažme, kde všude za jiných okolností bavíme své diváky. Rozsviťme oblohu namísto odehraného představení, koncertu, promítání filmu nebo jiné neuskutečněné akce. Rozsviťme maják české kultury! Protože kultura diváky nenechá ztroskotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Budeme zase spolu! Zvládneme to! Bezpečně a s respektem k vládním opatřením,” vyzývá Rosťa Novák ml., který se svým souborem Cirk La Putyka podnítil vznik iniciativy #kulturunezastavíš. A dodává: “Celá akce není za účelem protestu proti vládním nařízením. Symbolicky poukazujeme na paralýzu kultury, kulturních zařízení, kulturního průmyslu a všech jeho personálních složek.”

Na půl hodiny jsme rozsvítili Maják pro kulturu a připojili se k více jak 100 zapojených institucí, mezi něž patří Národní divadlo Praha, Národní galerie, Národní divadlo Brno, Česká filharmonie, Jatka78 a mnoho dalších.

#kulturunezastavíš